Dom jedwabny, Anthony Horowitz

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 03 listopada 2011

Dom jedwabny

Autor: Anthony Horowitz
Przekład: Maciej Szymański
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Premiera: 03 listopada 2011
Liczba stron: 304

Całkiem nowy Holmes

Całkiem nowa książka o Sherlocku Holmesie? Ależ tak! Spadkobiercy sir Arthura Conana Doyle’a wybrali pisarza, któremu dane było napisać historię największego detektywa wszech czasów: Anthony'ego Horowitza. Dziś premiera Domu jedwabnego. Książka ukazała się nakładem Rebisu - pod naszym patronatem.

Gdy doktor John Watson przybywa z kilkudniową, towarzyską wizytą na Baker Street 221B, nie spodziewa się, że dane mu będzie wziąć udział w kolejnej niezwykłej przygodzie u boku najwybitniejszego z detektywów. I nawet gdy z prośbą o pomoc zjawia się u Sherlocka Holmesa pewien marszand z Wimbledonu, zaplątany w transatlantycką awanturę, nic jeszcze nie zwiastuje rychłego ujawnienia afery z udziałem czołowych postaci londyńskiej socjety. Afery tak ohydnej, że nawet wierny kronikarz Holmesa, doktor Watson, nie pozwoli opublikować swej relacji wcześniej, niż po stu latach..."

Spadkobiercy sir Arthura Conana Doyle’a wybrali pisarza, któremu dane było napisać historię największego detektywa wszech czasów. Jest nim uznany twórca seriali telewizyjnych, które ze względu na tematykę pozwoliły mu wykształcić umiejętność budowania napięcia, a także subtelnego manipulowania oczekiwaniami i przeczuciami potencjalnego odbiorcy. Anthony Horowitz otrzymał za scenariusz do Wojny Foyle’a nagrodę BAFTA (British Academy of Film and Television Arts). Oprócz tego adaptował na potrzeby telewizji powieści Agaty Christie o Herculesie Poirot, zaopatrywał w historie także inne produkcje, jak Morderstwa w Midsomer czy Wypadek. Horowitz zajmuje się również pisaniem literatury. Stworzył m.in. serię „Księga Pięciorga” i bestsellerowy cykl o nastoletnim detektywie Aleksie Riderze.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Dom jedwabny" Anthony Horowitz

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Pogrzeb na zamówienie, Anthony Horowitz

Wyraziste cechy głównych bohaterów, zagmatwana intryga oraz zaskakujące zakończenie to najmocniejsze punkty tej lektury.

23 września 2019

NOWOŚĆ

Pogrzeb na zamówienie, Anthony Horowitz

Zaplanowała własny pogrzeb, ale czy spodziewała się, że wkrótce zginie?

18 października 2018

RECENZJA

Morderstwa w Somerset, Anthony Horowitz

Są „Morderstwa w Somerset” swego rodzaju zabawą z czytelnikiem. W środku kryje się klasyczna powieść kryminalna w duchu Agathy Christie. Ale to oczywiście nie wszystko.

16 lutego 2018

NOWOŚĆ

Morderstwa w Somerset, Anthony Horowitz

„Morderstwa w Somerset” Anthony'ego Horowitza to książka o... powieści. Konkretnie: najnowszym kryminale popularnego autora, który nie jest tym, czym się wydaje. Owszem, ...

26 września 2017

NOWOŚĆ

Cyngiel śmierci, Anthony Horowitz

Gotowi na nowe przygody Jamesa Bonda? Anthony Horowitz oddaje w ręce czytelników kolejne dokonania najsłynniejszego agenta świata. Powieść "Cyngiel śmierci" ukazała się ...

20 października 2015

NOWOŚĆ

Moriarty, Anthony Horowitz

Co działo się w Londynie po pamiętnym starciu nad wodospadem Reichenbach, w którym przepadli Sherlock Holmes i jego arcywróg, profesor James Moriarty? Tego dowiecie się z ...

03 marca 2015

RECENZJA

Moriarty, Anthony Horowitz

Najnowsza powieść Anthony’ego Horowitza to lektura, po którą powinien sięgnąć każdy miłośnik Sherlocka Holmesa – i każdy, kto docenia jego arcywroga.

02 marca 2015

RECENZJA

Dom Jedwabny, Anthony Horowitz

 Jeśli weźmiecie „Dom Jedwabny” do rąk wieczorem, nie zdziwcie się, gdy świt zastanie Was nad lekturą, obgryzających paznokcie z emocji.

11 listopada 2011