Dom głosów, Donato Carrisi

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 16 czerwca 2021

Dom głosów

Autor: Donato Carrisi
Przekład: Anna Osmólska-Mętrak
Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 16 czerwca 2021
Liczba stron: 352
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Najnowsza powieść autora „Zaklinacza”, „Dziewczyny we mgle” i „W labiryncie”. Uważajcie, tej nocy nie zaśniecie. Ani żadnej następnej… Donato Carrisi jeszcze nigdy nie był tak doskonale przerażający!

Ten sekret już zbyt długo pozostaje w ukryciu…

Pietro Gerber jest psychologiem dziecięcym, specjalizującym się w hipnozie – pomaga młodym pacjentom przezwyciężyć traumę i odzyskać wyparte wspomnienia.

Pewnego ciemnego zimowego poranka Pietro odbiera telefon od australijskiej psycholog, która opowiada mu o przypadku jej pacjentki... Podczas sesji hipnozy z podświadomości Hanny wyłoniło się wspomnienie o morderstwie, którego ofiarą padł chłopiec o imieniu Ado. Do morderstwa doszło w nieznanym miejscu gdzieś na toskańskiej prowincji, kiedy Hanna była dzieckiem. Czy po latach uda jej się ustalić, gdzie doszło do tragicznych wydarzeń?

Pietro Gerber nie spodziewa się, że historia Hanny zaangażuje go osobiście, niebezpiecznie popychając na skraj szaleństwa.

 

Powieści Donato Carrisiego, publikowane już w ponad dwudziestu krajach świata, są jak filmy w 3D – czytelnik jest dokładnie w środku historii, wewnątrz jądra zła. Jego thrillery czyta się z nieodpartą perwersyjną przyjemnością. Potwierdzają to wyniki sprzedaży: ponad 3 miliony egzemplarzy!

O niebywałym talencie pisarskim Carrisiego świadczą też liczne nagrody i wyróżnienia dla jego powieści kryminalnych − włoskie: Premio Bancarella, Premio Letterario Massarosa, Premio Camaiore di Letteratura Gialla, do tego zwycięstwo w Śródziemnomorskim Festiwalu Kryminału i Powieści Noir oraz francuskie Prix SNCF du Polar Européen 2010 i Prix des lecteurs du Livre de poche 2011.

Dwie ze swoich powieści Donato Carrisi z sukcesem przeniósł na ekran kinowy. Ekranizacja „Dziewczyny we mgle" przyniosła mu statuetkę David di Donatello − włoski odpowiednik Oscara − za debiut reżyserski. Film ten jest dostępny na platformie Netflix.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Dom głosów" Donato Carrisi

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Dom głosów, Donato Carrisi

Carrisi nie ma złych książek, w mojej opinii są wyłącznie dobre lub bardzo dobre. „Dom głosów” zaliczyłabym do tych drugich.

02 sierpnia 2021

RECENZJA

Gra zaklinacza, Donato Carrisi

Czytanie „Gry zaklinacza” przypominało oglądanie filmu akcji w najnowszym kinie: z niezwykle dopracowaną fabułą, aktorami grającymi na najwyższym poziomie i ...

01 kwietnia 2021

NOWOŚĆ

Gra zaklinacza, Donato Carrisi

Dziesięć lat po premierze bestsellerowego „Zaklinacza” Donato Carrisi powraca z nową przerażającą zagadką…

24 lutego 2021

RECENZJA

W labiryncie, Donato Carrisi

Co z tego, że Carrisi w labiryncie wykreowanej przez siebie fabuły pozostawił nam, czytelnikom, drogowskazy, skoro ostatecznie i tak nie odnajdziemy wyjścia samodzielnie?

27 kwietnia 2020

NOWOŚĆ

W labiryncie, Donato Carrisi

Została porwana i zamknięta na piętnaście lat.Uciekła. Ale potwór, który ją uwięził, wciąż jest na wolności. Jedyny sposób, by złapać Człowieka z Labiryntu, to ...

26 lutego 2020

NOWOŚĆ

Władca ciemności, Donato Carrisi

Gdy zapadają ciemności, pojawia się strach...

05 lutego 2019

RECENZJA

Dziewczyna we mgle, Donato Carrisi

Nowa powieść Donato Carrisiego nie każdemu się spodoba: niektórych może po prostu zmęczyć ciężką atmosferą, brakiem jednoznacznie pozytywnego bohatera czy snującą ...

21 marca 2018

NOWOŚĆ

Dziewczyna we mgle, Donato Carrisi

„Dziewczyna we mgle” Donato Carrisiego to opowieść o odizolowanym od świata górskim miasteczku, w którym pewnego dnia znika szesnastoletnia dziewczyna. Powieść ukazała ...

14 marca 2018

RECENZJA

Hipoteza zła, Donato Carrisi

Przeniesiona na kinowy ekran przez dobrego reżysera „Hipoteza zła” z pewnością dorównałaby klasykom, do których jest porównywana.

29 lutego 2016

NOWOŚĆ

Hipoteza zła, Donato Carrisi

"Hipoteza zła" Donato Carrisiego to opowieść o morderstwach, które mają związek z toczącym się dwadzieścia lat wcześniej śledztwem dotyczącym zaginięć osób ...

19 lutego 2016

NOWOŚĆ

Zaklinacz, Donato Carissi

Sześć odciętych ludzkich rąk zakopanych w ziemi. Pięć zaginionych dziewczynek. Kim jest szósta, niezidentyfikowana ofiara?

12 lutego 2016

NOWOŚĆ

Trybunał dusz, Donato Carrisi

"Trybunał dusz" włoskiego pisarza Donato Carrisiego to opowieść o Paenitentiaria Apostolica - powołanym w XII wieku organie Kościoła zajmującym się osądzaniem ludzkich ...

25 marca 2014