Dobra rodzina, Katarzyna Troszczyńska

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 09 listopada 2022

Dobra rodzina

Autor: Katarzyna Troszczyńska
Wydawnictwo: Mięta
Premiera: 08 listopada 2022
Liczba stron: 336
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Inspirowana prawdziwą historią, napisana z reporterskim zacięciem powieść o dramacie, który mógł wydarzyć się tuż za ścianą. I wydarzył się, bezpowrotnie zmieniając życie wielu osób. Polecam!

Magdalena Majcher

 

Wstrząsający zapis o tym jak zazdrość, karmiona złem, zabija miłość, a najbliżsi są brani za wrogów. Mocne, bo tak przerażająco prawdziwe. Polecam.

Robert Małecki

 

Rodzinne szczęście często zbudowane jest z iluzji. Wstrząsająca historia opowiedziana przez najczulszą autorkę. Na początku poznasz idealną rodzinę. Kiedy dotrzesz do końca, nic nie będzie takie samo. Wstrząsająca historia, którą czyta się na bezdechu. Autorka podchodzi do swoich bohaterów z największą czułością. Dzięki temu ta historia jest nie tylko wstrząsająca. Wciąga nas do środka i zadaje bardzo niewygodne pytania.

Karolina Głogowska

 

Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia rodziny Betlej mrozi krew w żyłach i po raz kolejny pokazuje, że to samo życie pisze najmroczniejsze scenariusze. Katarzyna Troszczyńska idealnie wyważyła twarde fakty z akt sądowych oraz powieściopisarski sznyt. True crime pierwszej kategorii, który trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Tomasz Żak

 

W 2006 roku w niedużej miejscowości ginie dziewczyna. Trzy dni później, w lesie, zostają odnalezione jej nagie zwłoki. Przyjaciele, lokalna społeczność, a przede wszystkim rodzina są wstrząśnięci. Tym bardziej że podejrzenie szybko pada na młodszą siostrę zamordowanej, Berenikę i jej chłopaka. Rodzice nie wierzą w winę swojego dziecka, zrobią wszystko, żeby córka nie trafiła do więzienia. Czy Berenika jest niewinną ofiarą, bezwzględną morderczynią, a może działała pod wpływem silnych emocji? Kto inny może być winny śmierci jej siostry?

Katarzyna Troszczyńska sięgnęła do akt sądowych, aby odtworzyć historię rodzinnego dramatu. Szczęścia, które skończyło się niespodziewanie. Walki o uniewinnienie i nadziei, że nawet po tak strasznych wydarzeniach rodzina wciąż może być całością. 

 

Katarzyna Troszczyńska – autorka. Dziennikarka. Pisała m.in. do magazynów „Pani”, „Twój Styl”, „Elle”, „Zwierciadło”, portali Na Temat oraz Wirtualna Polska. Obecnie związana jest z portalem psychologicznym Ohme.pl. Razem z Karoliną Głogowską napisała „Inną kobietę”, „Dwanaście życzeń” i „Zanim Cię zapomnę”. Współautorka książki „Kobiety, które starają się za bardzo” (wyd. Rebis), która jest zbiorem wywiadów z Sylwią Sitkowską, psycholożką i psychoterapeutką. Jest fanką Liane Moriarty i podobnie jak Moriarty najbardziej interesuje ją rodzina i jej tajemnice. „Dobra rodzina”, powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, jest jej samodzielnym debiutem.

 

Książkę można kupić tutaj

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Dobra rodzina" Katarzyna Troszczyńska