Demony Babiej Góry, Irena Małysa

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 10 czerwca 2024

Demony Babiej Góry

Autor: Irena Małysa
Wydawnictwo: Mova
Premiera: 29 maja 2024
Liczba stron: 376

„Demony Babiej Góry” to kolejny tom cyklu Baśka Zajda, jednej z najpopularniejszych polskich serii kryminalnych. Jego akcja rozgrywa się nad morzem, w Marucicach, w dwóch przestrzeniach czasowych.

Czy można uciec przed demonami kryjącymi się w przyrodzie i w ludzkiej skórze?

1969 rok. Wyjeżdżając z Zawoi do nadmorskich Marucic, Jadzia miała nadzieję zostawić za sobą potworną przeszłość. Sytuacja na miejscu okazała się jednak zupełnie inna, niż oczekiwała. W obliczu gromadzącej się wokół niej złej mocy zmuszona była sięgnąć po znane od pokoleń góralskie czary, aby obronić siebie i swojego syna przed wpływem sił nieczystych i nieprzychylną działalnością tajemniczej Kobylskiej.

2022 rok. Baśka nie może skontaktować się z właścicielką pensjonatu w Marucicach, do którego wybiera się na urlop. Na miejscu okazuje się, że gospodyni zaginęła. Podejrzewana między innymi o to, że spaliła ambony lokalnym myśliwym i ośmielała się zakłócać nienaruszany od dziesięcioleci stan rzeczy, kobieta nie cieszyła się zbytnią sympatią mieszkańców. Jedyną osobą, z którą utrzymywała regularny kontakt, była staruszka z niszczejącego, budzącego grozę poniemieckiego domostwa. Wkrótce w niewyjaśnionych okolicznościach znikają kolejni ludzie.

Jaki plan wobec Baśki Zajdy miał los, kierując ją właśnie do tego miejsca? Czy w drodze do prawdy uda jej się przedrzeć przez mgłę niedopowiedzeń, kłamstw i magicznych zaklęć?

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Demony Babiej Góry" Irena Małysa

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Daleko od Babiej Góry, Irena Małysa

Kolejna odsłona losów policjantki spod Babiej Góry.

15 maja 2023

NOWOŚĆ

Więcej niż jedno życie, Irena Małysa

Najnowsza książka Ireny Małysy, autorki „W cieniu Babiej Góry”.

04 marca 2022

NOWOŚĆ

W cieniu Babiej Góry, Irena Małysa

Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Ścigają ją demony, które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi.

22 lutego 2021