Czerwony parasol, Wiktor Mrok

Autor: mat. wyd.
Data publikacji: 19 stycznia 2018

Czerwony parasol

Autor: Wiktor Mrok
Wydawnictwo: Initium
Premiera: 19 stycznia 2018
Liczba stron: 592

„Czerwony parasol” Wiktora Mroka to oparta na faktach historia, wyciągnięta z tajnych akt służb specjalnych. Powieść ukazała się pod naszym patronatem.

Zimowa Moskwa. Siedemnastoletnia Tatiana, wracając z treningu gimnastyki, nie wie jeszcze, że jej życie za chwilę zmieni się nieodwracalnie. Kiedy w swoim domu, w zamożnej dzielnicy miasta, znajduje brutalnie zamordowanych rodziców i siostrę, nie pozwala sobie na rozpacz. Działa instynktownie, wiedziona twardym sportowym charakterem. Zabezpieczona przez ojca, odkrywa w domowej skrytce tajemnicze ampułki i pendrive’a. Los nie dał jej wyboru − musi dorosnąć, musi podejmować decyzje, od których zależy jej życie i dużo, dużo więcej. Czy wykaże się bezwzględnością? Czy będzie potrafiła zabić z zimną krwią? Liczy się wykonanie zadania.

„Czerwony parasol” to oparta na faktach historia, wyciągnięta z tajnych akt służb specjalnych. Od początku do końca trzyma czytelnika w niesłabnącym napięciu, zaskakując nagłymi zwrotami akcji. Wyraźne wątki polityczno-historyczne stanowią mocne tło szpiegowskiej, kryminalnej akcji, która toczy się w różnych krajach i na różnych kontynentach. Książka odsłania tajne metody działania służb specjalnych, zachowując jednocześnie lekkość przekazu i barwny, często dowcipny styl. Powierzając młodej dziewczynie rolę głównej postaci, autor w odważny sposób przełamuje stereotyp bohatera powieści sensacyjnej, dbając przy tym o zachowanie konwencji gatunku.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Czerwony parasol" Wiktor Mrok

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Incel, Wiktor Mrok

To książka dla osób, które lubią brutalność i szczegółowość opisów, a także silne emocje.

19 sierpnia 2021

NOWOŚĆ

Incel, Wiktor Mrok: fragment

Przerażający thriller o najciemniejszej stronie ludzkiej natury. Mamy dla Was fragment!

18 czerwca 2021

NOWOŚĆ

Incel, Wiktor Mrok

Przerażający thriller o najciemniejszej stronie ludzkiej natury. Premiera już dziś!

11 czerwca 2021