Czarownica z Bostonu, Chris Bohjalian

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 06 lutego 2024

Czarownica z Bostonu

Autor: Chris Bohjalian
Przekład: Przemysław Hejmej
Wydawnictwo: Sonia Draga
Premiera: 31 stycznia 2024
Liczba stron: 448

Boston, 1662 rok. Mary Deerfield, piękna młoda kobieta, której porcelanowa skóra i błękitne oczy przyciągają wzrok, w Anglii na pewno byłaby adorowana. W Nowym Świecie jest jednak drugą żoną Thomasa Deerfielda, mężczyzny wpływowego, okrutnego oraz skłonnego do pijaństwa i agresji. Kiedy podczas jednej z awantur Thomas wbija widelec w dłoń Mary, ta postanawia ratować własną przyszłość i podejmuje decyzję o odejściu.

Jednakże w kolonii, w której rozwód jest prawie niemożliwy, a każdy wypatruje u innych oznak diabelskiego opętania, ktoś taki jak Mary – kryjący w sobie sekretne pragnienia i namiętności, z trudem znoszący bezczelną hipokryzję mężczyzn – szybko staje się obiektem podejrzeń i plotek. Niekorzystny rozwój wypadków – uciekająca z krzykiem służąca i śmierć młodzieńca, którego Mary leczyła ziołami – sprawia, że zamiast o wolność, kobieta musi walczyć o życie.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Czarownica z Bostonu" Chris Bohjalian

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Czerwony lotos, Chris Bohjalian

Zagadkowe zniknięcie amerykańskiego turysty na wiejskich drogach Wietnamu.

07 lutego 2023

NOWOŚĆ

Stewardesa, Chris Bohjalian

Cassandra Bowden, stewardesa, łatwo popada w ciągi alkoholowe. Pewnego ranka z przerażeniem odkrywa, że nieznany mężczyzna, z którym spędziła noc, leży obok niej w ...

06 marca 2020