Cisza białego miasta, Eva Garcia Saenz de Urturi

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 27 lutego 2019

Cisza białego miasta

Autor: Eva Garcia Saenz de Urturi
Przekład: Joanna Ostrowska
Wydawnictwo: Muza
Premiera: 27 lutego 2019
Liczba stron: 576
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

„Cisza białego miasta” to pierwsza część Trylogii Białego Miasta, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji. Premiera już dziś, pod naszym patronatem.

Mieszkańcami hiszpańskiej Vitorii wstrząsa wiadomość o podwójnym morderstwie, łudząco podobnym do brutalnych seryjnych zbrodni sprzed dwudziestu lat. W tym samym czasie na swoją pierwszą przepustkę z więzienia ma wyjść skazany za tamte zabójstwa Tasio Ortiz de Zárate. Wracają stare obawy i strach, ludzi zaczyna ogarniać przerażenie.

Unai López de Ayala, „Kraken”, śledczy specjalizujący się w profilowaniu kryminalnym, stara się zapobiec kolejnym zabójstwom. Jego metody pracy nie podobają się Albie, podkomisarz, z którą utrzymuje dwuznaczne relacje… Rozpoczyna się wyścig z czasem, niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem, a każdy dzień przynosi kolejny zwrot w śledztwie.

Seryjny morderca dbający o każdy szczegół makabrycznych zbrodni i profiler, który potrafi dotrzeć do najmroczniejszych zakamarków ludzkiego umysłu. Który z nich wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko?

„Fascynowała mnie dziwna symetria wydarzeń. Podwójne ofiary, w wieku kończącym się na zero albo na pięć… Zabójca i policjant o identycznym wyglądzie… To, że morderstwa ustały, kiedy Tasio trafił do więzienia, i to, że zostały wznowione, kiedy miał z niego wyjść… Fascynowała mnie i – przyznam szczerze – spędzała mi sen z powiek”.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Cisza białego miasta" Eva Garcia Saenz de Urturi

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Władcy czasu, Eva Garcia Saenz de Urturi

„Władcy czasu” to już trzecia i przy tym ostatnia część trylogii o nazwie „Cisza białego miasta”, która zaraz po ukazaniu okazała się światowym fenomenem.

04 marca 2020

NOWOŚĆ

Rytuały wody, Eva Garcia Saenz de Urturi

W "Rytuałach wody" Eva García Sáenz de Urturi w mistrzowski sposób łączy trzymające w napięciu wątki seryjnych morderstw i rodzinnych tajemnic z niezwykłymi opisami ...

07 listopada 2019

RECENZJA

Cisza białego miasta, Eva Garcia Saenz de Urturi

„Cisza białego miasta” to ciekawy punkt na kryminalnej mapie.

12 sierpnia 2019