Boginie, Alex Michaelides

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 05 października 2021

Boginie

Autor: Alex Michaelides
Przekład: Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Wydawnictwo: W.A.B.
Premiera: 29 września 2021
Liczba stron: 384

Nowa powieść autora bestsellerowej „Pacjentki”, thrillera, którym Alex Michaelides podbił rynek czytelniczy na całym świecie. „Boginie” to mistrzowski i klimatyczny thriller psychologiczny z oszałamiającym zakończeniem.

Wszyscy skrywamy tajemnice, nawet przed sobą.

Dla Mariany Andros – terapeutki grupowej walczącej z własnymi demonami przeszłości – Cambridge to miejsce, gdzie poznała swojego męża. Dla jej siostrzenicy Zoe to tragiczna scena morderstwa jej najlepszej przyjaciółki. W murach uniwersytetu, gdzie ożywają wspomnienia, Mariana poznaje tajne stowarzyszenie młodych dziewczyn – Boginie. Jego członkinie są wstrząśnięte zabójstwem jednej z koleżanek. Grupa jest pod wpływem enigmatycznego profesora Edwarda Foski. Mariana jest pewna, że pomimo iż Foska ma alibi, to on jest sprawcą zabójstwa.

Obsesja Mariany na punkcie udowodnienia winy Fosce wymyka się spod kontroli, grożąc zniszczeniem jej wiarygodności, a także najbliższych relacji. Kobieta jest zdeterminowana, by powstrzymać zabójcę, nawet jeśli będzie ją to kosztowało wszystko – łącznie z własnym życiem.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Boginie" Alex Michaelides

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Okiem bibliotekarza: Pacjentka, Alex Michaelides

Najbardziej szokujące nie są historie o duchach czy zjawiskach paranormalnych, ale o tym, do czego zdolna jest bestia ukryta w człowieku.

09 lipca 2019

NOWOŚĆ

Pacjentka, Alex Michaelides

Najbardziej oczekiwany thriller psychologiczny 2019 roku!

15 marca 2019