Bliska znajoma, Piotr Górski

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 17 listopada 2021

Bliska znajoma

Autor: Piotr Górski
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Premiera: 17 listopada 2021
Liczba stron: 400

 

Przemoc rodzi przemoc, a zemsta często obraca się przeciwko tym, którzy się do niej uciekają. W bolesny sposób przekona się o tym komisarz Kruk w nowym tomie serii kryminalnej Piotra Górskiego.

17 listopada 2021 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukaże się „Bliska znajoma”, piąty tom cyklu o komisarzu Kruku autorstwa Piotra Górskiego. Bezkompromisowy komisarz przekroczy granice, by zapewnić przełom w sprawie o porwanie dziecka. Porażki zawodowe będą się przeplatać z problemami w życiu osobistym, a wyjście Kruka z kłopotów obronną ręką wyda się tym razem nieosiągalnym celem.

Co zrobić, gdy wyczerpało się wszystkie możliwości, a porwany z ulicy jedenastolatek nadal pozostaje zaginiony? To pytanie zadaje sobie komisarz Sławomir Kruk na początku piątej doby poszukiwań. Odpowiedź, której sam sobie udziela, jest przerażająca.

W rezultacie podjętych działań Kruk podejrzewany o przekroczenie uprawnień i tortury wobec sprawcy porwania, trafia pod ostrzał mediów, a czynności wyjaśniające w jego sprawie prowadzi funkcjonariuszka Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Lena Milewska.

 

Mimo niesprzyjających okoliczności Kruk ulega urokowi pięknej nadkomisarz. Gdy kobieta pewnego dnia znika, zaczyna jej szukać i badać jej życie prywatne. Sytuacja coraz bardziej się zapętla, a sprawę utrudnia fakt, że w związku z toczącym się wobec niego postępowaniem, komisarz zostaje zawieszony.

Tę małą grę, która pozostała, Kruk rozegra sam. Nie stanie się ona sensem jego życia. Kruk zagra, wygra i zostawi wszystko za sobą. 

Albo nie wygra. 

 

 

 

PIOTR GÓRSKI urodził się w 1971 r. w Morągu. Od lat jest związany z Trójmiastem. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowo bankowość i finanse w Ecole Supérieure de Commerce de Rouen. Publikował w „Nowej Fantastyce" i „Feniksie„ (m.in. „Horda”, „Melomani”, „Martwa ziemia”, „Złość bogów”), niektóre z jego opowiadań ukazały się w antologiach. W 2017 roku powstała pierwsza powieść kryminalna Piotra Górskiego zatytułowana „Kruk”, która rozpoczęła serię o komisarzu Kruku. „Królowa lalek” stanowi – po „Gorszym” i „Krewnych” – czwartą część tego cyklu.

 

 

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Bliska znajoma" Piotr Górski

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Gorszy, Piotr Górski

Komisarz Kruk powinien odczuwać satysfakcję, że prokurator Marta Krynicka została oskarżona o morderstwo i siedzi w więzieniu. A jednak nie wierzy w jej winę...

27 lipca 2018