Biblia diabła, Leszek Herman

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 23 kwietnia 2018

Biblia diabła

Autor: Leszek Herman
Wydawnictwo: Muza
Premiera: 18 kwietnia 2018
Liczba stron: 576

Według legendy Kordula była dwórką brytyjskiej księżniczki zamordowanej wraz z dziesięcioma tysiącami dziewic przez Hunów. Jej szczątki uznano za święte relikwie. Czaszka trafiła do niewielkiego księstwa nad Bałtykiem. W skarbcu katedry w Kamieniu Pomorskim dotrwała do końca drugiej wojny światowej.

Koniec wojny trzydziestoletniej. W całej Europie płoną stosy, trwa polowanie na czarownice. Upada księstwo pomorskie. Od brzegów wyspy Wolin odbija galeon, w którego ładowni ukryty jest przerażający ładunek. Klątwa z nim związna dosięgnie każdego, kto odważy się go tknąć.

Mroźna noc 5 marca 1945 r. Z podjazdu starego pałacu wyrusza kawalkada wyładowanych po brzegi wozów. Kolumna uciekinierów podąża na zachód, uchodząc przed wkraczającą na Pomorze armią radziecką. Wywożą jeden z najcenniejszych pomorskich artefaktów.

Co tak naprawdę wydarzyło się tej marcowej nocy? Co wywieziono? Jedna z największych tajemnic Pomorza wciąż przyciąga rzesze poszukiwaczy skarbów.

Ku utrapieniu architekta Igora Fleminga tym tropem podąży także jego klient – pewien bogaty szczeciński przedsiębiorca. Wszystkie ślady prowadzą do wystawionego na sprzedaż domu na klifie, wokół którego kręci się mnóstwo podejrzanych typów…

Szczecińska dziennikarka Paulina Weber nie pierwszy raz wciąga swoich przyjaciół – Igora i Johanna – w reporterskie śledztwo, tym razem dotyczące zbrodni z czasów wojny trzydziestoletniej. Szybko okazuje się jednak, że grożące im niebezpieczeństwo jest całkowicie współczesne.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Biblia diabła" Leszek Herman

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Krzyż Pański, Leszek Herman

Niczym jedna z bohaterek tej powieści mogę stwierdzić: kiedy opowieść traci cechy historycznej ramoty, zmieniając się wręcz w kryminał, czytam z napięciem.

09 grudnia 2021

NOWOŚĆ

Krzyż Pański, Leszek Herman

Dwa niepozorne kufry z tajemniczym dopiskiem „IIWW 45-47 POLAND”, znalezione przypadkiem w piwnicy brytyjskiego Archiwum Narodowego, zapoczątkują śledztwo, które obejmie ...

13 października 2021

NOWOŚĆ

Zbawiciel, Leszek Herman

Co łączy obraz Leonarda da Vinci z atakami bombowymi w Szczecinie? Jakie sekrety skrywają miejskie piwnice? Kim jest i czego chce tajemniczy terrorysta podpisujący się jako ...

23 października 2020

NOWOŚĆ

Sieci widma, Leszek Herman

Jeden prom, kilku bohaterów i wzburzone morze. Napięcie, sensacja i trudna do rozwikłania zagadka.

09 października 2019

NOWOŚĆ

Sedinum. Wiadomość z podziemi, Leszek Herman

"Sedinum. Wiadomość z podziemi" Leszka Hermana to opowieść o katastrofie budowlanej, która odsłania tajemnicę z wojennej przeszłości i ściąga nad miasto burzowe ...

11 grudnia 2015