Bezdech, Grzegorz Kapla

Autor: mat. wyd.
Data publikacji: 04 kwietnia 2018

Bezdech

Autor: Grzegorz Kapla
Wydawnictwo: Burda Książki
Premiera: 04 kwietnia 2018
Liczba stron: 312
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

„Bezdech” to literacki debiut dziennikarza i reportażysty Grzegorza Kapli. Opowieść o dwójce policjantów, którzy próbują być uczciwi w świecie, w którym zabrakło miejsca na miłość, ukazała się dziś pod naszym patronatem.

Przełom listopada i grudnia, podła pogoda – to nie jest dobry czas na to, żeby zakochać się w Warszawie. Na brzegu Wisły samotny biegacz znajduje zwłoki młodej dziewczyny. Ma jasną skórę. Jasną jak mleko. Włosy czarne, kręcone, gęste i długie. Długie, smukłe nogi. Nie będzie łatwo ustalić, kim jest. Warszawa to wielkie miasto. Labirynt, w którym łatwo się zagubić, zwłaszcza jeśli nie możesz ufać tym, których kochasz.

Podły czas. Dni krótkie, mało słońca, w polityce rozwałka, pod Sejmem protesty, nowa władza odbiera esbekom emerytury, a stary policyjny pies ma w zanadrzu sekret, od którego człowiek może zachorować na każde gówno. Są takie zgryzoty, od których dostajesz raka. Trzeba będzie zajrzeć do papierów w odległej, zapomnianej kiedyś przez Boga mieścinie, w której nikt nie był tym, za kogo się podawał.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Bezdech" Grzegorz Kapla

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Bezmiar, Grzegorz Kapla

„Bezmiar” Grzegorza Kapli to powieść wielowymiarowa.

21 października 2019

NOWOŚĆ

Bezmiar, Grzegorz Kapla

„Bezmiar” to kontynuacja powieści z serii, której bohaterką jest podkomisarz Olga Suszczyńska.

18 września 2019