Bekarty z Pizzofalcone, Maurizio de Giovanni

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 29 lipca 2019

Bękarty z Pizzofalcone

Autor: Maurizio de Giovanni
Przekład: Paweł Bravo
Wydawnictwo: Muza
Premiera: 17 lipca 2019
Liczba stron: 384

Drugi po "Metodzie Krokodyla" tom serii o inspektorze Lojacono popularnego włoskiego autora kryminałów. Na jej podstawie zrealizowano popularny serial kryminalny we włoskiej państwowej telewizji Rai 1.

Żona znanego notariusza zostaje zamordowana we własnym domu. Narzędziem zbrodni jest szklana kula, jedna z wielu, które zbierała kobieta. Nie ma śladów walki ani nic nie wskazuje na brutalne wtargnięcie. Czy ofiara znała mordercę? Pierwszym podejrzanym jest notariusz; ma kochankę, która domaga się, by porzucił żonę i związał się z nią oficjalnie.

Sprawą zajmuje się inspektor Lojacono przeniesiony do komisariatu w podupadłej dzielnicy Pizzofalcone, gdzie zgromadzono ekipę „bękartów”, czyli funkcjonariuszy niemile widzianych w innych placówkach. Mają zastąpić poprzednią obsadę, zamieszaną w skandaliczne przestępstwo narkotykowe. Jednocześnie dwoje policjantów sprawdza dziwne zgłoszenie dotyczące tajemniczego mieszkania w bloku, gdzie jak się wydaje, więziona jest młoda kobieta.

Czy przypadkowa zbieranina nieudaczników będzie w stanie zgrać się na tyle, by z sukcesem doprowadzić do końca obydwie te sprawy? Czy uda im się odzyskać zszarganą przez poprzedników reputację, by ocalić komisariat w Pizzofalcone?

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Bękarty z Pizzofalcone" Maurizio de Giovanni

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Miejsce każdego z nas, Maurizio de Giovanni

„Miejsce każdego z nas. Lato Komisarza Ricciardiego” to kolejna część tetralogii Maurizia de Giovanniego. Z dotychczasowych części – najgorętsza, także z powodu ...

09 czerwca 2021

NOWOŚĆ

Krew z mojej krwi, Maurizio de Giovanni

„Krew z mojej krwi” to drugi tom neapolitańskiego cyklu Maurizia de Giovanniego. Premiera już dziś!

03 lipca 2019

NOWOŚĆ

Łzy pajaca, Maurizio de Giovanni

Neapol, rok 1931. Przez miasto razem z lodowatym wiatrem przebiega wiadomość: Arnoldo Vezzi, artysta światowego formatu, został znaleziony martwy w swojej garderobie. ...

19 września 2018