Bardzo długie popołudnie, Inga Vesper

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 02 czerwca 2021

Bardzo długie popołudnie

Autor: Inga Vesper
Przekład: Jacek Żuławnik
Wydawnictwo: Słowne
Premiera: 02 czerwca 2021
Liczba stron: 380
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Morderstwo na dusznych przedmieściach, a w tle nierówność płci i konflikty na tle rasowym. Inga Vesper sugestywnie oddaje obraz dusznego Los Angeles i dławiącej rzeczywistości lat 50. „Bardzo długie popołudnie”, znakomity kryminał o tym, jak American dream zamienia się w koszmar, w księgarniach już 2 czerwca.

Jest lato 1959 roku, kalifornijskie słońce wypala wypielęgnowane trawniki przed domami w Sunnylakes. Pewnego bardzo długiego popołudnia w tej sielskiej atmosferze przedmieścia znika Joyce Haney.

Tego samego dnia Ruby Wright udaje się do pracy, spodziewając się, że czeka tam na nią to, co zawsze: obowiązki domowe, których nie cierpi, obolałe stawy, pogarda ze strony białych pracodawców… a także światełko w mroku codzienności: życzliwość Joyce. 

Zamiast tego znajduje dwójkę przerażonych dzieci i plamę krwi na podłodze w kuchni. Po Joyce nie ma śladu.

Do sprawy zostaje przydzielony detektyw Mick Blanke, który niedawno trafił do Sunnylakes z Nowego Jorku i szybko odkrywa, że klucz do zagadki znajduje się w rękach Ruby, nikt bowiem tak dobrze jak ona nie zna tajemnic kryjących się za wykrochmalonymi, idealnie gładkimi zasłonami.

Tyle że czarnoskórych pomocy domowych na amerykańskim Południu nie prosi się o pomoc w śledztwie. Ich o nic się nie prosi…

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Bardzo długie popołudnie" Inga Vesper

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Bardzo długie popołudnie, Inga Vesper

Debiutancka powieść Ingi Vesper okazała się idealną lekturą na długie popołudnie.

05 lipca 2021

NOWOŚĆ

Bardzo długie popołudnie: fragment

Morderstwo na dusznych przedmieściach, a w tle nierówność płci i konflikty na tle rasowym.

06 czerwca 2021