Akwitania, Eva Garcia Saenz de Urturi

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 24 listopada 2021

Akwitania

Autor: Eva Garcia Saenz de Urturi
Przekład: Katarzyna Okrasko
Wydawnictwo: Muza
Premiera: 10 listopada 2021
Liczba stron: 384

Nowy wciągająca książka autorki trylogii białego miasta: "Cisza białego miasta", "Rytuały wody", "Władcy czasu".

Zemsty, kazirodcze związki i bitwy. Poruszająca zagadka dotycząca trzech wielkich postaci, które wkreślą granice kontynentu, zwanego później Europą.

PREMIO PLANETA 2020

Rok 1137. Książę Akwitanii, najbogatszego regionu Francji, zostaje zabity w Composteli. Jego ciało przybiera niebieski kolor, nosi ślady normandzkiej tortury zwanej „krwawym orłem”. Jego córka Eleonora pała żądzą zemsty i z tego powodu wychodzi za mąż za syna króla Francji Ludwika VI Grubego, którego uważa za mordercę ojca.

Ale król umiera podczas ich wesela w identycznych okolicznościach. Z pomocą Akwitańskich Kotów – szpiegów akwitańskiego księstwa – Eleonora i Ludwik VII próbują dowiedzieć się, kto chciał doprowadzić do tego, by na tronie znaleźli się młodzi i niedoświadczeni władcy.

Kilka dziesięcioleci przed śmiercią księcia Akwitanii bezimienny chłopiec zostaje porzucony przez swoje pięć matek w lesie. Nie wiemy, czy jest potworem, czy świętym, ale ten mały ocaleniec stanie się z czasem jednym z najbardziej niezwykłych ludzi europejskiego średniowiecza.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Akwitania" Eva Garcia Saenz de Urturi

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Władcy czasu, Eva Garcia Saenz de Urturi

„Władcy czasu” to już trzecia i przy tym ostatnia część trylogii o nazwie „Cisza białego miasta”, która zaraz po ukazaniu okazała się światowym fenomenem.

04 marca 2020

NOWOŚĆ

Rytuały wody, Eva Garcia Saenz de Urturi

W "Rytuałach wody" Eva García Sáenz de Urturi w mistrzowski sposób łączy trzymające w napięciu wątki seryjnych morderstw i rodzinnych tajemnic z niezwykłymi opisami ...

07 listopada 2019

RECENZJA

Cisza białego miasta, Eva Garcia Saenz de Urturi

„Cisza białego miasta” to ciekawy punkt na kryminalnej mapie.

12 sierpnia 2019

NOWOŚĆ

Cisza białego miasta, Eva Garcia Saenz de Urturi

„Cisza białego miasta” to pierwsza część Trylogii Białego Miasta, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji. Premiera już dziś, pod naszym ...

27 lutego 2019