Afrykański klucz, Iga Karst

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 05 marca 2020

Afrykański klucz

Autor: Iga Karst
Wydawnictwo: Szara Godzina
Premiera: 05 marca 2020
Liczba stron: 288
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Drugi tom serii kryminalnej „Pensjonat Biały Dwór” pióra Igi Karst, wydany nakładem Wydawnictwa Szara Godzina. Komisarz Michał Orski prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa dr Elżbiety Budzanowskiej, specjalizującej się w medycynie tropikalnej. Czy rozwiązania zagadki jej śmierci należy szukać w Afryce?

Pierwszy tom serii, „Zapach prawdy”, spotkał się z uznaniem recenzentów i czytelników oraz kandydował do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Śmierć była blisko. Czerwona ziemia Kenii miała jej barwę i zapach. (…) Obserwując o brzasku słońca zwierzęta przy wodopoju, Elżbieta czuła unoszący się w powietrzu strach przed tym, co ostateczne.

Tak zaczyna się „Afrykański klucz”. Czy właśnie w Afryce należy szukać rozwiązania zagadki śmierci Elżbiety Budzanowskiej, lekarki specjalizującej w medycynie tropikalnej, która prowadzi projekt badawczy nad jadem węży? Umiera podczas snu w swoim mieszkaniu w Sycowie, ale powodem jej śmierci nie jest, jak się początkowo wydaje, zaawansowana choroba nowotworowa. 

Prowadzący śledztwo komisarz Michał Orski podejrzewa o morderstwo Elżbiety jej córkę – Magdalenę. Wkrótce jednak pojawiają się nowe, zagadkowe fakty… Policja bada kolejne tropy. I nic nie jest już oczywiste. 

Tymczasem Magdalena i jej przyjaciółka adwokat Anita Herbst odkrywają pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicę. Okazuje się również, że przed śmiercią Elżbieta interesowała się okolicznościami tragicznego wypadku, w którym przed trzydziestu laty zginął jej mąż. Gdzie więc leży klucz do rozwiązania zagadki jej śmierci?

 

Iga Karst debiutowała w 2005 r.  powieścią dla młodzieży o przygodach Pana Samochodzika pod tytułem "Perły księżnej Daisy". Ma  w dorobku książki przygodowe dla młodzieży i powieści kryminalne. Nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukazała się dwa kryminały jej autorstwa w serii „Biały Dwór”: „Zapach prawdy” i Afrykański klucz”. Czekamy na kolejny tom. Autorka zawodowo związana jest z branżą PR. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Afrykański klucz" Iga Karst

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Zapach prawdy, Iga Karst

Lekka (mimo ciężaru zbrodni) atmosfera, lekki styl, lekka, ale ciekawa historia – to wszystko sprawia, że przez powieść Igi Karst płynie się z dużą przyjemnością i ...

02 sierpnia 2018

NOWOŚĆ

Zapach prawdy, Iga Karst

„Zapach prawdy” Igi Karst to pierwsza książka o dociekliwej mecenas Anicie Herbst i komisarzu Orskim z nowej serii kryminalnej „Pensjonat Biały Dwór”.

24 lipca 2018