P.I.I.G.S, Tomasz Prusek

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 24 kwietnia 2019

P.I.I.G.S.

Autor: Tomasz Prusek
Wydawnictwo: Agora
Premiera: 24 kwietnia 2019
Liczba stron: 320
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

Tomasz Prusek, znany dziennikarz ekonomiczny i komentator giełdowy, powraca z powieścią P.I.I.G.S., w której przybliża czytelnikom ciemne strony świata finansów.

 

Jest tu wszystko, co nas ekscytuje: wielkie pieniądze, władza i …zemsta, która wisi w powietrzu. „P.I.I.G.S.” Tomasza Pruska jest napisana jak kryminał, w emocjonujący sposób pokazuje, jak  na państwach, zadłużonych ponad miarę obławiają się, też ponad miarę, spekulanci. Czyta się jednym tchem, ale skłania do myślenia o sprawach poważnych.  Polecam.

Joanna Solska, Polityka

 

Kiedy Bóg stworzył Olgę Kirsch, w niebie trwała hossa.

Zdolna i przebojowa finansistka Olga Kirsch błyskawicznie zawojowała świat polskiej giełdy. Jednak giełdowy rynek jest brutalny i kariery kończą się tak samo szybko jak się zaczęły. Olga, która w przeciwieństwie do wielu kolegów po fachu ma jeszcze sumienie, zablokowała wielką finansową malwersację, czym rozwścieczyła rekiny polskiej finansjery. Ludzie, którzy ponad wszystko nienawidzą tracić pieniędzy, gotowi byli zniszczyć nie tylko jej zawodowy sukces, ale także życie.

Po wypadku w Tatrach Olga budzi się w nowej rzeczywistości. Nie tylko dlatego, że nie przypomina sobie, by stać ją było na rehabilitację w oszałamiająco luksusowej klinice w Alpach, ale także dlatego, że świat stanął właśnie w obliczu największego kryzysu finansowego wszech czasów. Banki, które bez opamiętania udzielały kredytów hipotecznych w USA upadają jeden po drugim, panika zbiera śmiertelne żniwo. Jednak w świecie finansowych rekinów nadal są ludzie, których jedynym pragnieniem jest zarabiać. Nawet jeśli oznacza to bankructwo całych krajów…

Olga ponownie staje twarzą w twarz z Davidem Bernsteinem - człowiekiem, który wcześniej podał jej rękę tylko po to, by szybciej pchnąć ją w przepaść. Oczy bezwzględnego spekulanta spoglądają teraz daleko, na pochłoniętą kryzysem Grecję i całą strefę euro. Amerykańskie banki, to za mało dla człowieka, którego chciwość i ambicja nie zna granic. Teraz chce zarobić na upadku państw i potrzebuje do tego błyskotliwego umysłu Olgi.

P.I.I.G.S. to kolejna powieść Tomasza Pruska o Oldze Kirsch - utalentowanej finansistce, która musi przeżyć w świecie, w którym nie obowiązują żadne reguły fair play - można w nim wygrać miliony lub stracić wszystko. Śmiertelne  niebezpieczeństwo to tylko część ceny, jaką przyszło jej zapłacić za udział w tej grze.  

 

Tomasz Prusek – dziennikarz ekonomiczny, prezes think tanku Fundacja Przyjazny Kraj, komentator giełdowy, laureat wielu nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Citigroup Journalistic Excellence Award.  

 

Thriller ze świata globalnych finansów - tylko dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach! W tej książce dowiadujemy się prawdy o ludziach rządzących naszymi portfelami. Dla uspokojenia potem trzeba będzie poczytać coś o poczciwych, dobrodusznych seryjnych mordercach…

Wojciech Orliński, Gazeta Wyborcza

 

Tomasz Prusek zna bardzo dobrze jasne i ciemne strony rynków finansowych i po raz kolejny tworzy historię, która wciąga od pierwszych stron. Dla wielu czytelników zdarzenia przedstawione w powieści będą pomocne w zrozumieniu mechanizmów  kryzysu, z jakim mieliśmy do czynienia kilka lat temu,  a którego istotę trudno było zrozumieć z samych przekazów medialnych. "P.I.I.G.S." przeczytałem jednym tchem i polecam ją każdemu.

Jarosław Dominiak, prezes zarządu Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "P.I.I.G.S." Tomasz Prusek