Bezmiar, Grzegorz Kapla

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 18 września 2019

Bezmiar

Autor: Grzegorz Kapla
Wydawnictwo: Burda Media Polska
Premiera: 18 września 2019
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

„Bezmiar” to kontynuacja powieści z serii, której bohaterką jest podkomisarz Olga Suszczyńska.

W Warszawie kończy się zima. Suszczyńska ściga pedofila. Bandyta jest uzbrojony i niebezpieczny. Wbiega w kordon oddzielający miesięcznicę smoleńską od antypisowskiej opozycji. W tym tłumie podnieconym polityką nikt nie dostrzega, że policjantka staje oko w oko ze śmiercią. 

Nad Zatoką Perską zapada zmierzch. Operatorzy wojsk specjalnych, Luter i Druid skaczą w otchłań morza. Potem popłyną do brzegu, żeby zlikwidować dwa cele, które zagrażają porządkowi świata. Coś idzie nie tak, więc nie wszyscy przeżyją. 

Źli ludzie w wielkim mieście organizują proceder przejmowania nieruchomości. Jeśli ktoś stanie im na drodze – spłonie. Albo zginie w wypadku. Nieważne, starzec, czy dziecko. Wiele lat wcześniej piękna dziewczyna zakochana do szaleństwa w koledze z roku ogląda inscenizację „Dziadów” Dejmka i walczy o życie z milicjantami szturmującymi dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego. O tym, co oznacza, że jest Żydówką dowie się, kiedy ją dopadną... I nie będą mieli litości. 

Pewnego dnia Serbia (policyjny pseudonim Olgi Suszczyńskiej) odkryje, że wszystkie te historie splątane są ze sobą na śmierć  i życie. I że to jest życie jej córki. A przecież wiosna jest nie po to, żeby umrzeć, ale po to, żeby się zakochać jak nigdy. Już dawno w żadnej sensacyjnej powieści Warszawa nie była tak mroczna i taka piękna. 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Bezmiar" Grzegorz Kapla

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Bezdech, Grzegorz Kapla

„Bezdech” to literacki debiut dziennikarza i reportażysty Grzegorza Kapli. Opowieść o dwójce policjantów, którzy próbują być uczciwi w świecie, w którym zabrakło ...

04 kwietnia 2018