Konkurs na opowiadanie kryminalne „Stulecie polskiego kryminału”

Autor: materiały organizatora
Data publikacji: 19 lutego 2019

Polska policja obchodzi w tym roku setną rocznicę powołania. Z tej okazji zachęcamy do udziału w najbardziej kryminalnym konkursie literackim!

Zastanawialiście się kiedyś, jak to było być policjantem sto lat temu? Albo jak to będzie za kolejnych sto lat? Właśnie pojawił się pretekst do takich rozważań. Z okazji stulecia powołania polskiej policji, a także stulecia polskiej kryminalistyki policyjnej, Komenda Główna Policji i Biuro Programu „Niepodległa” zapraszają do udziału w konkursie literackim „Stulecie polskiego kryminału”. 

Na opowiadania w jednej z trzech kategorii (kryminał sto lat temu / kryminał dzisiaj / kryminał za sto lat) czekamy do 15 czerwca 2019 roku. Prace o objętości do 27 000 znaków ze spacjami należy przesyłać na adres konkurs@niepodlegla.gov.pl. 

Partnerem medialnym konkursu jest Portal Kryminalny i Międzynarodowy Festiwal Kryminału. 

Partnerem konkursu jest Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, które w tym roku świętuje stulecie polskiej policyjnej kryminalistyki. Patronat medialny nad konkursem sprawuje Czytam, bo lubię.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? 

W komisji konkursowej zasiądą między innymi Wojciech Chmielarz, Robert Małecki, Anna Bińkowska i przedstawiciel KGP. Jury postara się, aby wyniki konkursu ogłosić w Święto Policji, 24 lipca 2019 – jeśli jednak ilość zgłoszonych opowiadań będzie zbyt duża, aby się z nimi uporać na czas, data ogłoszenia może ulec zmianie. 

Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne (w każdej kategorii: 2 000 zł za pierwsze miejsce, 1 500 zł za drugie miejsce, 1 000 zł za trzecie miejsce). Najlepsze prace zostaną opublikowane w antologii pokonkursowej. Niewykluczone są także nagrody dodatkowe, nieujęte w regulaminie. 

Zapraszamy do odwiedzin na stronie www.niepodlegla.gov.pl i zapoznania się ze szczegółami konkursu oraz z regulaminem.

Udostępnij