Krew z mojej krwi, Maurizio de Giovanni

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 03 lipca 2019

Krew z mojej krwi

Autor: Maurizio de Giovanni
Przekład: Maciej A. Brzozowski
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Premiera: 03 lipca 2019
Liczba stron: 312
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

„Krew z mojej krwi”  to drugi tom neapolitańskiego cyklu Maurizia de Giovanniego. Premiera już dziś! 

Luigi Alfredo Ricciardi, komisarz neapolitańskiej policji, ma niezwykły dar: widzi cierpienie umierających i słyszy ich słowa. Przy pomocy swego wiernego brygadiera prowadzi śledztwo w biednej dzielnicy miasta, gdzie znaleziono ciało starej Carmeli Calise, swego czasu znanej wróżbiarki i lichwiarki. Co umierająca wyjawi komisarzowi? Sekrety jej klientów były dobrze strzeżone... Tej wiosny 1931 roku w Neapolu czuło się zapach nienawiści, krwi i zawiedzionych uczuć.

 

Maurizio de Giovanni - urodzony w 1958 roku w Neapolu. Karierę pisarską rozpoczął w 2005 roku startując w konkursie na najlepszy literacki thriller, organizowanym przez Porsche Italia. Wówczas narodziła się postać komisarza Ricciardiego, rozwiązującego kryminalne zagadki w Neapolu w ponurych czasach dyktatury Mussoliniego. Pierwsze opowiadanie szybko przerodziło się w serię powieści, które przyniosły de Giovanniemu rozgłos zarówno we Włoszech, jak i poza granicami kraju. Jego książki były tłumaczone na wiele języków, w tym angielski, hiszpański, kataloński, francuski i niemiecki. W Polsce, nakładem Noir sur Blanc ukazała się dotychczas pierwsza część cyklu pt. „Łzy pajaca”.

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Krew z mojej krwi" Maurizio de Giovanni

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Łzy pajaca, Maurizio de Giovanni

Neapol, rok 1931. Przez miasto razem z lodowatym wiatrem przebiega wiadomość: Arnoldo Vezzi, artysta światowego formatu, został znaleziony martwy w swojej garderobie. ...

19 września 2018