Czarny manuskrypt, Krzysztof Bochus

Autor: Ewa Dąbrowska
Data publikacji: 24 marca 2017

Czarny manuskrypt

Autor: Krzysztof Bochus
Wydawnictwo: Wydawnictwo Muza SA
Premiera: 22 marca 2017

Krzysztof Bochus, Czarny manuskrypt

"Czarny manuskrypt" Krzysztofa Bochusa to mroczny kryminał rozgrywający się w latach 30. na niemieckim Pomorzu. Powieść ukazała się w środę nakładem Wydawnictwa Muza.

Miastem Marienwerder (Kwidzyn) wstrząsają krwawe morderstwa, których ofiarą padają księża z parafii sąsiadującej z katedrą i zamkiem krzyżackim. Tropy wiodą także do zamku w Marienburgu (Malborku).

Autor kreuje niezwykły świat, zaludniony przez fałszywych chrześcijan, piękne kobiety z przeszłości, samobójców, fanatycznych nacjonalistów i członków tajemnego bractwa, rojącego o odbudowie wielkiej Rzeszy.

Akcja schodzi – dosłownie i w przenośni – do podziemi, ukrytych korytarzy i krypt krzyżackich zamczysk, w których zatrzymał się czas. Prowadzący dochodzenie radca kryminalny Christian Abell, zmierzyć się musi nie tylko z wyrachowanym mordercą, ale także z własną przeszłością, wiążącą go z rodzinnym miastem.

Pełne napięcia śledztwo się komplikuje. Nic nie jest oczywiste, kolejne hipotezy to drogi donikąd. Nobliwe miasteczko okazuje się swoistym kretowiskiem pełnym zaskakujących, skrzętnie skrywanych tajemnic. Celem mordercy staje się sam Abell. Ale stawka jest o wiele większa niż tylko życie policjanta. Rozwiązanie zagadki wymaga sięgnięcia daleko w przeszłość, która ciągle wpływa na los współczesnych…

"Czarny manuskrypt" to intrygująca powieść z pogranicza kryminału noir, sztuki i zagadek historii.

Krzysztof Bochus – z zawodu dziennikarz, publicysta, wykładowca akademicki, autor wielu publikacji prasowych i współautor kilku wydawnictw książkowych o charakterze historycznym, wykładowca na wyższej uczelni dziennikarskiej. Był redaktorem naczelnym miesięcznika „Sukces”. „Czarny manuskrypt” jest jego debiutem beletrystycznym.

Czarny manuskrypt
Krzysztof Bochus
Wydawnictwo Muza SA
Wydanie I
Premiera: 22 marca 2017

/mat.wyd./

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Czarny manuskrypt" Krzysztof Bochus

PRZECZYTAJ TAKŻE

NOWOŚĆ

Miasto Duchów, Krzysztof Bochus

„Miasto duchów” to nowoczesne połączenie thrillera psychologicznego i kryminału noir — w kostiumie z epoki. Mroczna opowieść o miłości, winie i odkupieniu.

11 września 2019

NOWOŚĆ

Martwy błękit, Krzysztof Bochus

Morderstwo żydowskiej rodziny, zagadka zza grobu, w tle mroczny mroczny klimat lat trzydziestych na niemieckim Pomorzu...

27 września 2017