Bezmiar, Grzegorz Kapla

Autor: materiały wydawcy
Data publikacji: 18 września 2019

Bezmiar

Autor: Grzegorz Kapla
Wydawnictwo: Burda Media Polska
Premiera: 18 września 2019
PATRONAT PORTALU KRYMINALNEGO

„Bezmiar” to kontynuacja powieści z serii, której bohaterką jest podkomisarz Olga Suszczyńska.

W Warszawie kończy się zima. Suszczyńska ściga pedofila. Bandyta jest uzbrojony i niebezpieczny. Wbiega w kordon oddzielający miesięcznicę smoleńską od antypisowskiej opozycji. W tym tłumie podnieconym polityką nikt nie dostrzega, że policjantka staje oko w oko ze śmiercią. 

Nad Zatoką Perską zapada zmierzch. Operatorzy wojsk specjalnych, Luter i Druid skaczą w otchłań morza. Potem popłyną do brzegu, żeby zlikwidować dwa cele, które zagrażają porządkowi świata. Coś idzie nie tak, więc nie wszyscy przeżyją. 

Źli ludzie w wielkim mieście organizują proceder przejmowania nieruchomości. Jeśli ktoś stanie im na drodze – spłonie. Albo zginie w wypadku. Nieważne, starzec, czy dziecko. Wiele lat wcześniej piękna dziewczyna zakochana do szaleństwa w koledze z roku ogląda inscenizację „Dziadów” Dejmka i walczy o życie z milicjantami szturmującymi dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego. O tym, co oznacza, że jest Żydówką dowie się, kiedy ją dopadną... I nie będą mieli litości. 

Pewnego dnia Serbia (policyjny pseudonim Olgi Suszczyńskiej) odkryje, że wszystkie te historie splątane są ze sobą na śmierć  i życie. I że to jest życie jej córki. A przecież wiosna jest nie po to, żeby umrzeć, ale po to, żeby się zakochać jak nigdy. Już dawno w żadnej sensacyjnej powieści Warszawa nie była tak mroczna i taka piękna. 

Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić "Bezmiar" Grzegorz Kapla

PRZECZYTAJ TAKŻE

RECENZJA

Bezmiar, Grzegorz Kapla

„Bezmiar” Grzegorza Kapli to powieść wielowymiarowa.

21 października 2019

NOWOŚĆ

Bezdech, Grzegorz Kapla

„Bezdech” to literacki debiut dziennikarza i reportażysty Grzegorza Kapli. Opowieść o dwójce policjantów, którzy próbują być uczciwi w świecie, w którym zabrakło ...

04 kwietnia 2018